Bumper Prize Winners

  1. Joycy Johnson – Palakkad ( 1st Prize 10 pavan)
  2. Vinu Joe – Kottayam (2nd Prize – 5 pavan)
  3. Preethi Koriya (3rd Prize – Honda Activa)

Sammana Mazha – Gold Coin Winners

 

Winners – 10.07.2017

  1. SUMESH – TRIVANDRUM
  2. RAJESH – ERNAKULAM
  3. DINESH KUMAR – KOTTAYAM
  4. SHAJI – ALAPPUZHA
  5. RATHEESH – PATHANAMTHITTA
  6. SHAMNAD – KOZHIKKODE
  7. RENJU – ALAPPUZHA
  8. AKHIL RAJAN – ERNAKULAM
  9. NIHAB – KANNUR
  10. ANIL KUMAR – IDUKKI
  11. BABY – WAYNAD
  12. BIJUMON – IDUKKI
  13. AISWARYA – KOLLAM
  14. BENDICT – ALAPPUZHA
  15. JINESH KUMAR – THRISSUR

 

Winners – 10.06.2017

  1. MURALIDHARAN – ERNAKULAM
  2. SHAJI – ALAPPUZHA
  3. CHANDRAN – TRIVANDRUM
  4. MEENU – IDUKKI
  5. GIREESH – THRISSUR
  6. ANURAG – KOTTAYAM
  7. GOKUL – PALAKKAD
  8. NIZAR – KANNUR
  9. SHARAF – KASARGODE
  10. RAJESH – PATHANAMTHITTA
  11. REGU – ALAPPUZHA
  12. FARZANA – MALAPPURAM
  13. BINDU – WAYNAD
  14. CHINJU – ERNAKULAM

 

Winners – 10.05.2017

  1. ANU – THRISSUR
  2. REJITHA -IDUKKI
  3. SHAIBU – ALAPPUZHA
  4. LAZAR – KOLLAM
  5. KRISHNAKUMAR – KOLLAM
  6. CLEETUS – KOTTAYAM
  7. NARAYANAN NAIR – TRIVANDRUM
  8. ANEESH – PATHANAMTHITTA
  9. BINU -TRIVANDRUM
  10. NAZAR – MALAPPURAM
  11. SHAFI -MALAPPURAM
  12. ASHILIN – ERNAKULAM
  13. BABU – KASARGODE
  14. SANAL – KANNUR
  15. AKHIL – WAYNAD

 

Winners – 10.03.2017

  1. KRISHNAN C – PALAKKAD
  2. RAMYA – THRISSUR
  3. AMBILY – ALAPPUZHA
  4. DHARMAJAN – IDUKKI
  5. JOHNSON – THRISSUR
  6. REJI – ERNAKULAM
  7. SAJEEV – MALAPPURAM
  8. SHARATH – KOTTAYAM
  9. PRAMOD – ALAPPUZHA
  10. KIRAN – THRISSUR
  11. AJMAL – KOZHIKKODE
  12. KRISHNAKUMAR – ERNAKULAM
  13. SEBASTIAN – TRIVANDRUM
  14. MANOJ – IDUKKI
  15. SUDHAKARAN – KANNUR

 
 

 

Winners – 10.02.2017

  1. VIJITHA – ALAPPUZHA
  2. SATHEESH SCARIA – KOZHIKODE
  3. SURENDRAN – MALAPPURAM
  4. ARUNKUMAR – PATHANAMTHITTA
  5. SONIA – ERNAKULAM
  6. AISWARYA – WAYANAD
  7. JAMES – IDUKKI
  8. JAMSHEELA – MALAPPURAM
  9. SUNIL KUMAR – PALAKKAD
  10. RAJESH – KOLLAM
  11. THOMAS – KANNUR
  12. AFSAL – ERNAKULAM
  13. MANOJ – THRISSUR
  14. ARCHANA – IDUKKI
  15. MANU – CALICUT

 
 

Winners - 10.01.2017

Sammanamazha - winners - 10-01-2017

 

Winners – 10.12.2016

  1. VARSHA, TVM
  2. SEEMA, TVM
  3. AMRUTA SREELESH, CALICUT
  4. SUNITHA, KANNUR
  5. JUBINA C, CALICUT
  6. SYAMALAN, KANNUR
  7. PRAVEEN KUMAR, KANNUR
  8. SIJESH, WAYNAD
  9. SREYA, WAYNAD
  10. M.T. KUMARAN, WAYNAD
  11. SAJESH T.V., KASARGOD
  12. OMANAMMA KASARGOD
  13. SAMEENA, KASARGOD
  14. REMA, TVM
  15. FOUZAN ABDUL LATIF, CALICUT

 

View Winners

 

 

Winners – 10.11.2016

 

  1. PRAMOD, KANNUR
  2. ANCEL, ERNAKULAM
  3. RAKHI JAYKUMAR, PATHANAMTHITTA
  4. SAFFAN SABU, TVM
  5. ANUSHA, KANNUR
  6. ASEENA, TVM
  7. GAYATHRI, ALAPPUZHA
  8. LAKSHMI, TVM
  9. ANIL, KOTTAYAM
  10. ADITHYAN, KOLLAM
  11. SREYA, WAYNAD
  12. ALEX, KOLLAM
  13. FATHIMA GAZNA KANNUR
  14. PT SANTHOSH, IDUKKI
  15. SONY, KOLLAM

 

Winners – 13.10.2016

  1. THILAKAN K.R., ALAPPUZHA
  2. A.S. MANOJ KOTTAYAM
  3. SIVANI KOTTAYAM
  4. USHASOMAN IDUKKI
  5. SURFRAZ NAVAS KANNUR
  6. RAFI KOLLAM
  7. SHERIN ERNAKULAM
  8. VIJIAJITH KOTTAYAM
  9. EAPEN VARGHESE ALAPPUZHA
  10. BIJUKUMAR THIRUVANANTHAPURAM
  11. TONY VARGHEESE ALAPPUZHA
  12. BALAKRISHNAN KASARAGODE
  13. FATHIMA GAZNA KANNUR
  14. TIJA ALAPPUZHA
  15. JITHA PALAKKAD

 

Winners – 16-09-2016

  1.  Adith Ernakulam
  2. Eric Ernakulam
  3. Ramakrishnan Kottayam
  4. Prasob Kozhikode
  5. Raghavan T.P Kottayam
  6. Sufaija Thrissur
  7. Lijo Thomas Thrissur
  8. Preetha Ernakulam
  9. Anilkumar Kollam
  10. Augustine Thomas Kottayam
  11. Ajith Kannur
  12. Ambily Thrissur
  13. Ameen Nishad Ernakulam
  14. Baburaj V. V Malappuram
  15. Sanoob Idukki
Please follow and like us:

Copyright 2016-2017 By Pavizham Healthier Ltd.

Facebook
Google+
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram